Autor blogu: Noboru, muž. Spoluautorka: Lenka, žena.

Věznice GraveStreet - úvodem + dodatek

22. února 2011 v 9:00 | 斎藤 昇 |  The GraveStreet
Zdravím všechny!

Věznice GraveStreet!

Jedná se o další samostatnou kapitolu, která jako skládačka zapadá do komplexu The GraveStreet. Ten jsem Vám představil v minulém roce 2010. Sice velmi stručně, ale aspoň něco :)
O čem to bude. To je zatím těžká otázka. Povídka vznikala a stále vzniká tak, že když se mi nechce spát, nebo prostě nemůžu usnout, sáhnu po sešitu, kam se vyjde tak jedna povídka s maximálně jednou básničkou (to máme 40 stran) a začnu psát. Škrábání perem po papíře se většinou protáhne až do pozdních hodin, většinou je to 23:30, někdy i půlnoc.
Samotný příběh Věznice GraveStreet, jak už název napovídá, se bude odehrávat z největší části v tomto vězení na západním okraji GraveStreet (dále už jen GS), kde se toto zařízení stává domovem zločinců, kteří buď pochází přímo z GS, nebo byli vyhoštěni z jiných vězení pro opravdu špatné chování. Ostraha na toto místo prakticky nevkročí. Hlídají jen zvenčí. Takže i když mají vězni celé prostory jen pro sebe a nikdo jim neříká, co mají dělat, s každým pomyšlením na možný i nemožný útěk riskují kulku. Tady pravidla neplatí, kdokoliv se pokusí utéct, bude nenávratně odstraněn, jak to slušně nazvali ti z vyšších míst. Tolik k úvodu a prostředí, nyní se blíže podíváme na hlavní postavy:


Thomas (Tom) je mladičký, šestnáctiletý chlapec, který byl obviněn z krádeže a dvojnásobné vraždy (už jsem jako Sherlock Holmes, že jo?). Jeho trest je jasný, jedna oběť byla nezletilá, což mu také k dobru nepomůže a navíc se nenašel žádný svěděk, který by mohl prokázat jeho nevinu. Tom, ač už sám pochybuje, co se vlastně stalo, putuje do nechvalně proslulé věznice. Tady se mu začnou zdát noční můry a jeho život už nebude zcela v jeho rukou. Seznámí se zde i se zvláštním mužem, kterému omylem vleze do jeho cely. Stejný muž mu řekne o případu čtrnáctiletého kluka, který zde zemřel. Dokáže se jako nynější nejmladší trestanec uchránit před ostatními, nebo podlehne?


Matthias Stern byl odsouzen už před dvěma roky a za celou dobu měl řadu konfliktů s ostatními vězni. Je to podivný muž se zvláštním vzhledem. Jako jeden z mála má kontakty s vnějškem, aniž by si toho někdo všiml. Je mu pouhých dvacet jedna let a nepochází z GraveStreet. Byl to právě on, kdo prozradil Thomasovi příhodu, která se stala čtrnáctiletému Valentinovi, když ještě žil. Matthias má z Toma zvláštní pocit, zdá se mu nebezpečné, jak stále do všeho strká nos. Myslí si snad, že se mu jeho zvědavost vymstí a on skončí jako Valentino? Rozhodne se bránit nově příchozího před špatnými úmysly ostatních, nebo ho předhodí vlkům? A jaký byl ve skutečnosti jeho vztah k Valentinovi, který se tak zarytě snaží potlačit?

Serena Dark sice není ve vězení, ale má s ním dřívější zkušenosti. Je to jedna z největších a zároveň nejméně nápadných zločinců v celé GraveStreet. Ona a její spolubydlící měli už několikrát šanci navštívit Veznici GraveStreet, vždy se jim ale podařilo uniknout. Serena představuje hlavní spojení Matthiase s GraveStreet jako takovou. Už jen to, že Serena zde vyrůstala způsobilo, že je to žena s pevným postojem k životu. Sama dobře ví, že život není žádný med a proto se snaží udržet si svobodu za každých situací.


Tripp Spider je Sereniným společníkem a tedy i dalším ze zločinců v GraveStreet. Ve vězení už jednou byl za krádež, podruhé ho tam chtěli zavřít kvůli opilosti a ničení vybavení jednoho baru, ale skončil jen na stanici mimo GraveStreet, kde nad ním prakticky nikdo neměl moc. To bylo jeho jediné štěstí. Tripp pomáhá Sereně v jejích případech, což většinou zahrnuje krádeže nebo vloupačky, ale prozatím to nikdy nebyla vražda. Dokážou si tento "čistý štít" udržet, nebo se Tripp do vězení podívá ještě jednou zevnitř?

* * * * * *

Vyčerpávající úvod, že? Myslím si, že prozatím by tyto informace mohly stačit. Doufám, že jste si udělali svůj vlastní obrázek o chystané povídce. V celém komplexu GraveStreet si může každý vybrat podle svého gusta. Prozatím začínám touto povídkou, kterou jako jedinou píši už od začátku česky. Zbytek povídek, většinou s Vincentem, dvojčaty, Aaronem, Shinem, Serenou a jiných v hlavní roli, píši anglicky. Překlad uveřejním zde, originál mi aspoň poslouží k tomu, abych konečně mohl psát i pro zahraniční čtenáře. Na Vás ale nedám dopusit, protože mě provázíte už od samých začátků a velice si Vás vážím! :)

S pozdravem

斎藤 昇

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama