Autor blogu: Noboru, muž. Spoluautorka: Lenka, žena.

Věznice GraveStreet - 2. část

24. července 2011 v 20:14 | 斎藤 昇 |  The GraveStreet
Kapitola 2. - Rozsudek

"They're telling me it's beautiful
I believe them but will I ever know
The world behind my wall?"
-
Tokio Hotel - World Behind My WallMladé tělo se zmítalo bolestí, z hrdla se dral křik a z očí tekly hořké slzy. On říkal pravdu. Nelhal mu, chtěl ho varovat. Chlapec ucítil další ostrou bolest. Ale i něco nového, zcela nečekaného zaplavovalo jeho vlhké oči. Byla to bledá tvář černovlasého muže a jeho pronikavé zlaté oči. A v tu chvíli, kdy si zoufalý myslel, že je po všem, ostří nože prořízlo jeho hedvábnou kůži na břiše. On ho nezachrání, je jako ti, co mu ubližují. Nenávidí ho!

******

"Tak dost! Koukej se probrat!" zakřičel čísi hlas a ruce zacloumaly tělem. Mladík se vymrštil na posteli, celý ubrečený a s vlasy slepenými potem zíral na obličej, na ruce, které ho před chvílí připravily o život. A to jedno odkryté oko, zdálo se … ustrašené? Ne, to byl jistě jen klam. Chtěl ho přelstít, protože se mu nepodařilo ho zabít, je to tak? Určitě to tak je!
"Co se stalo? To tě někdo vraždí, že tu tak ječíš? Už se nemusíš bát, jsem tu s tebou, nikdo ti neublížil, že ne?" zeptal se mladý muž a prohlížel si vystrašený obličej Toma.
"Ma-Matthiasi!" vyhrkl Tom a vrhl se s pláčem Mattovi do náruče s takovou horlivostí, že zapomněl na únavu a málem by spadl z postele, kdyby ho nezachytily silné paže. Tom si uvědomil, že se mu to celé jenom zdálo. Matthias tedy přišel, aby mu pomohl? Ale pak mu došlo, co vlastně udělal.
"Co blbneš? Nebuď tak hrr, známe se jen jeden den a ty už takhle?" zavtipkoval Matt a vrátil zesláblé tělo zpátky na postel.
"P-promiň, nevím, co mě to popadlo." omlouval se rychle Tom. Avšak zmateně.
"To ale musela být noční můra, jsi celý ubrečený, co se ti zdálo?"
"Valentino! Byl jsem to já. Udělali mi to samé, co jemu. A ty. Byl jsi to ty, kdo mě zabil." popotáhl, "Jdi, nechci tě vidět!" přikázal Tom, stále plakal a třásl se. Objal muže, který mu lhal.
"Valentino se ale oběsil. Jestli si myslíš, že jsem neříkal pravdu, tak se mýlíš. Promiň, jestli jsem tě hodně polekal, ale chtěl jsi vědět, co se s ním stalo. Tehdy ho odnášeli dva strážní. Takový starší chlap, ne moc vysoký. Pamatuji se na něj, protože se na Valentinovo tělo díval podivně se soucitem. Jako kdyby ho znal. Tak už se neklepej, byl to jen sen. Spi."
Matt chtěl odejít. Ale tom se nedal odbýt: "Počkej!" zavolal na něj, "ty jsi s ním něco měl? Byl jsi jeden z nich? Nebo jsi ho miloval?" už nechtěl, aby Matt odešel, chtěl pravdu. V tu chvíli Tom nestačil ani mrknout a už cítil tlak silného sevření okolo svého krku a váhu cizího těla na sobě.
"Co ty máš co říkat, že jsem ho znásilňoval?! Chtěl jsem ho chránit a díky tomu jsem o něco přišel, tak drž hubu a už se mnou nikdy o Valentinovi nemluv!" rozčíleně zakřičel Matthias, ale sevření po pár vteřinách povolilo, pak se ruce stáhly úplně. Tíha Mattova těla ale zůstala. Seděl obkročmo na mladém těle, díval se do země a těžce oddechoval. Jeho vztek byl cítit na míle daleko. Tom byl ještě víc vyděšený. Je to opravdu ten samý muž z jeho snu?
"Nevěděl jsem to. Ale … co ti udělali? Ty jsi ho miloval, že?" vyzvídal Tom, aniž by si uvědomoval, že v tomhle stavu by ho Matthias mohl zabít a nic by se mu za to nestalo. Možná by byl i rád. Proč se s ním baví? Nenávidí ho a přesto …
"Nepřestaneš, co? No dobře, ztratil jsem při jedné rvačce kontrolu a bezmyšlenkovitě se vrhl proti jednomu z největších hajzlů v celý GraveStreet. Bylo to hned po tom, co Valentina … však víš. Vytáhl nůž a zabodl mi ho do nohy, když jsem se pořád bránil, vytáhl mi ten nůž z nohy, sekl mě s ním přes obličej a teď nemám oko. Prostě jsem přišel o oko a ještě mám na noze pořádnou jizvu. A ne, nemiloval jsem ho, ale měl jsem ho rád. Snad jako mladšího bratra. Měl jsem ho rád. Spokojený?" když Matt skončil, sáhl si mimoděk na levé oko. Tom zareagoval tak, jak ani on sám nečekal. Stáhl Mattovu ruku a odhrnul mu vlasy z čela. Měl přes oko jizvu, ale oko samotné se zdálo být v pořádku.
"Přes jednu známou jsem získal čočky ve skoro stejné barvě. Je trošku tmavší, ale aspoň mám pocit, že je to pořád jako dřív. Jenže nevidím, tak se nedokážu skrýt ani před sebou. Je fakt blbý koukat na svět jen jedním okem." odpověděl Matthias na Tomovu nevyřčenou otázku. Ten začal cítit, že tohle není muž z jeho noční můry. On Valentina bránil. Mohl zemřít, ale bylo mu to jedno …
"Bolelo to hodně?" zeptal se naprosto nesmyslně Tom a sám sebe pokáral, že řekl takovou blbost.
"Potom už jo, v tu chvíli jsem si to snad ani neuvědomil. Ale to je jedno. Co se staráš?" odsekl Matt a napřímil se.
"Promiň," zašeptal Tom, "asi fakt nejsem moc taktní."
"Přestaň se pořád omlouvat. Koukni se na sebe. Jsi beznadějnej případ. Je to první noc a ty tu brečíš jako malá holka." jak to Matt dořekl, vstal a chystal se k odchodu. Byla asi půlka noci a on vážně nehodlal klábosit s takovým mládětem, které těžko může vědět něco o životě. Zvlášť o životě a poměrech ve vězení.
"Myslíš, … že mě taky dostanou?" zeptal se zdráhavě Tom a Matt se ve dveřích zastavil. Otočil se a zahleděl se Tomovi do očí.
"Kéž bys tu nebyl. Tady není šance na únik. Nepřátele máš zvenku i zevnitř. Já už stejnou chybu neudělám." Odpověděl podivným tónem Matthias a zmizel ve své cele.
Tom už ho nechal být. Ani jemu tahle debata nebyla příjemná. Věděl, co se v příštích dnes stane. Ti chlípníci na něj už určitě čekají. Ale to on přece nesmí dopustit! A co Matthias? Už nebude podruhé riskovat život za někoho, koho vůbec nezná. Ani to po něm nemůže nikdo chtít. Tak ať! Raději zemře, než aby svoje tělo nechal jim. Své vlastní tělo nikomu nedá. To nikdy. I když, je tu možnost, jak ho získat, ale to není pro každého …


******


Ani nevěděl, že zase usnul. Tolik přemýšlel o Matthiasovi a o tom, co mu říkal včera. Je možné, že se do Valentina zamiloval? Ale přece to včera nepotvrdil. Naopak. Na gaye nevypadal, ale je to možné. Jemu už nepomůže, takže je v tom sám. Pár týdnů by snad mohl ještě být klid. Přece mezi ty muže nechodí. Jenom na tu věc, které by někdo říkal jídlo. Jediné, co se tu dá pozřít bez následků, je voda. I tomu se Tom docela divil. Bojí se okamžiku, kdy zůstane úplně sám.


*******

V dalších dnech už s Matthiasem o Valentinovi nemluvili. Zato se s tím chlápkem dokázal hádat při každé příležitosti. Hlavně proto, že si Tom snad každou druhou noc spletl celu a málem by usnul v Mattově posteli, kdyby ho Matthias neokřikl a nevyhnal pryč. Proč si vždycky spletl jejich cely? Takhle to pokračovalo asi dva týdny. Tom už si na věznici zvykal, ale pořád měl záchvaty paniky, co se stane zítra. A vůbec, dá se na věznici někdy v životě zvyknout? Zvlášť tehdy, kdy jste na jídelníčku ostatních vězňů? Proč mu ještě nic neudělali? Možná je to právě tím, že se "baví" s Matthiasem. Spíš se tedy jenom hádají, ani se nepozdraví, ale něco v tom bude. Určitě ano.
Ostatní odsouzenci se tedy zatím zdáli klidní. Tom se s nimi setkával jen na přídělu "jídla" a ve sprchách, kde po něm sice pár mužů koukalo dost zvláštně a ty pohledy mu nebyly zrovna příjemné, ale kromě hloupých narážek na jeho osobu s vtípky se žvýkačkou na židli se mu nic nestalo. Třeba nedopadne jako Valentino. I když to si asi jenom přeje. Měl jednoduše strach.
V GraveStreet se Tom objevil náhodou. Projížděl městem a v jedné hospodě slyšel skupinku starších mužů, jak se baví o místě zvaném GraveStreet. Už ten název ho upoutal, nechtělo se mu věřit, že je to oficiální název. Mladík přišel ke stolu, kde seděli ti muži a začal se jich na GraveStreet vyptávat.

"No, je to takovej komplex ulic, ještě s náměstím a dohromady to tvoří dost zvláštně zakřivenej tvar." řekl jeden z mužů na úvod. V tu chvíli tam přišla i mladá žena se svým přítelem a zapojili se do rozhovoru.
"Hodně se o ní nemluví, ale všichni vědí, že je to tam plný vyvrhelů společnosti. A jestli je tam někdo slušnej, tak maximálně takovej ten mladej Japonec, co tady v okolí občas dělá něco s počítači. I mně jednou spravoval počítač. Na to je fakt dobrej, ale nechápu, jak tam takovej člověk může žít." řekla mladá slečna a upila ze své sklenice trošku vína.
"Audrey má právdu, taky nepochopím, jak tam ti lidi můžou žít. Myslím ti slušní, protože těch tam moc není. Točí se tam drogy, perou špinavý prachy a je tam i nějakej bordel, co já vím." řekl muž, který s Tomem promluvil jako první.
"Proč o tom místě mluvíte tak ponuře?" zeptal se přítel té dívky a potáhl z cigarety.
"Protože jsou tam jedni z největších zločinců. A my máme tu smůlu, že jsme jen 3 kilometry od GraveStreet. Tss, kdo ten název vymyslel." povzdech si ten muž.
Ještě nějakou dobu se takhle všichni bavili, až Tom vymámil cestu do GraveStreet s ponaučením, aby se tam zdržel jen na pár hodin maximálně, že jinak by se mu mohlo něco stát. Jenže mladí jsou odedávna neposlušní a často se nechají unést svou zvědavostí. A tak Tom skončil zde, ve věznici, která byla také předmětem konverzace s hosty v hospodě, kde mu o tom ponurém místě řekli. Pravda, neposlechl a byl v GraveStreet celých šest dní, pak se to stalo.
Když nad tím tak přemýšlel, měl aspoň jednou poslechnout, co mu kdo radil. Nic z toho, co teď prožívá, by se totiž nestalo. Možná … Jenže osudný rozsudek již padl a on nemá jinou možnost, než se spoléhat sám na sebe a snažit se přežít svůj trest. Nakonec, je tu přece Matt. Ten ho sice nemá zrovna v lásce, ale aspoň pro něj nepředstavuje žádné velké nebezpečí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 buznologie buznologie | 24. července 2011 v 22:12 | Reagovat

Moc hezké, i přes ryze machistické prostředí mě náznak budoucí milostné zápletky velmi zaujal :))

2 Asagi Asagi | Web | 24. července 2011 v 22:15 | Reagovat

Díky moc, drahoušku :) A potěším tě, jelikož milostná zápletka přijde ve čtvrté kapitole, to tu už můžu prozradit :)

3 buznologie buznologie | 24. července 2011 v 22:16 | Reagovat

To jsem moc rádo, samozřejmě se těším i na ostatní zápletky, protože jsi talentovaný a určitě máš vymyšlené něco kvalitního.

4 Asagi Asagi | Web | 24. července 2011 v 22:27 | Reagovat

Třetí kapitola nakonec bude obsahovat milostnou scénu, změnil jsem názor :) Snad za několik minut bych mohl přidat další článek. Zápletek bude asi víc, takže uvidíme, co koho zaujme :)

5 Warrior-ka Warrior-ka | 25. července 2011 v 17:43 | Reagovat

Opět dokonalé, ostatně jako vždycky ;-) Už se nemůžu dočkat pokračování! :-)

6 Asagi Asagi | Web | 25. července 2011 v 20:04 | Reagovat

Děkuji, drahá :) Vždycky jsem  rád za tvoje názory! :) POkračování se pokusím přidat dnes, pokud ne, tak zítra odpoledne nebo večer ;)

7 Lenka Lenka | E-mail | 3. dubna 2012 v 14:28 | Reagovat

ako vždy perfektné 8-)

8 Nathan Nathan | Web | 5. dubna 2012 v 23:38 | Reagovat

[7]: Díky moc :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama